Zajęcia plastyczne.

Zajęcia prowadzone w ramach pracowni plastycznej staramy się dostosować do indywidualnych możliwości i zainteresowań mieszkańców. Dbamy o walory estetyczne wykonywanych prac jednocześnie nie zatracając ich indywidualnych cech. W tworzeniu prac plastycznych wykorzystywane są różne techniki: rysunek, malowanie farbami wodnymi, collage, malowanie na szkle, zdobienie przedmiotów techniką decoupage, wykonywanie wycinanek, wydzieranki, wyklejanek, prac z bibuły, prac z masy solnej, koralików a od niedawna wykonujemy odlewy gipsowe, które następnie zdobimy.

W czasie zajęć przygotowywane są dekoracje, które służą do ozdoby domu, oraz kartki i zaproszenia okolicznościowe.

Jedna z naszych mieszkanek tworzy obrazy techniką olejną. W 2005r. brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Plastycznej Seniorów i Osób Niepełnosprawnych „Poza Barierami” w Borzęcinie, gdzie jej praca zdobyła wyróżnienie. Miała również indywidualną wystawę prac w Czytelni Biblioteki Publicznej w Niepołomicach.
Prace powstałe podczas zajęć biorą udział w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych Gaudium w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

W ramach zajęć pracowni corocznie wykonujemy Palmę Wielkanocną i uczestniczymy w Konkursie Palm w Kościele oo. Franciszkanów w Krakowie. W 2007 r. w nowo utworzonej kategorii „Najradośniejsza Palma” zdobyliśmy pierwsze miejsce.